T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / İLKADIM - Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Tem

Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Pilav Gününde Buluştu

"Pilav Günü" düzenlendi.

Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları

"Pilav Günü" düzenlendi.

Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları, Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SAMİMDER) tarafından Samsun İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen "Geleneksel Pilav Günü'nde bir araya geldi. 

Tem

Okulumuz  Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü´nün 23.05.2018 tarihli ve 10060325 sayılı yazıları ile 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı itibarıyla özel program ve proje uygulayan eğitim kurumu (proje okulu) olarak belirlenmiştir.

İlimiz, Okulumuz ve Öğrencilerimize Hayırlı olmasını diliyoruz.

Haz

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenci ve velilere yönelik eğitimler aracılığıyla sosyal uyumu teşvik ederek okullarda kapsayıcı bir öğrenme ortamının güçlendirilmesini sağlamak amacıyla ''Aile Çocuk Eğitim Programı" uzmanlarımız eşliğinde  uygulanmıştır.

İhtiyaç analizi neticesinde öncelikli konular tespit edilerek program kapsamında veli ve öğrencilere alanında uzman kişi rehber öğretmenimiz ve akademisyenimiz tarafından seminerler verilmiştir.Seminerler sonrasında velilerimize katılım belgeleri takdim edilmiştir.Emeği  geçen herkese teşekkür ederiz.

Haz

KULÜP  SPORLARI KAPSAMINDA  YAPILAN TÜRKİYE BOKS  GENÇLER   YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ  BEDİR ŞAHİN TÜRKİYE 3. 'SÜ OLMUŞTUR. ÖĞRENCİMİZİ TEBRİK EDER,BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

May

Okul Sporları kapsamında Karabük'te yapılan TÜRKİYE BOKS B GENÇLER  44 kiloda öğrencimiz ÖMER ŞAHİN Türkiye 3. 'sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

May

 Okçuluk yarışmasında Samsun İl Birincisi olan 12/A sınıfı öğrencimiz BURAK ÇAYIR HAN Mersin'de yapılan il finallerinde Türkiye 3.'sü olarak okulumuzu gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

May

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İmam Hatipler Yarışıyor" bilgi yarışmasında okulumuz Samsun il finaline kalmıştır. Kur'an-ı Kerim, Arapça, Mesleki Arapça, Tefsir, Akaid, Kelam, Hadis, İslam kültür ve medeniyeti, Fıkıh, Dinler Tarihi, Temel Dinî Bilgiler ve Siyer derslerinden sorulduğu bilgi yarışmasında okulumuz Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi il birincisi oldu. Samsun geneli İmam Hatip Liseleri arasında  yapılan Meslek Dersleri Bilgi Yarışmasında Okulumuzu 

10/A Yunus Emre Ganık

11/E Yunus Emre Yalçın

12/A Ahmet Zaim Ünlü

12/E Süleyman Günaydın temsil ettiler. 

Dereceye giren ve katılım sağlayan okullar çaşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

 

Emeği geçen meslek dersi öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz, okulumuza birinciliği getiren öğrencilerimizi kutluyoruz.

 

May

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenci ve velilere yönelik eğitimler aracılığıyla sosyal uyumu teşvik ederek okullarda kapsayıcı bir öğrenme ortamının güçlendirilmesini sağlamak amacıyla ''Aile Çocuk Eğitim Programı" uygulanacaktır. 

İhtiyaç analizi neticesinde öncelikli konular tespit edilerek program kapsamında veli ve öğrencilere alanında uzman kişiler ve akademisyenler tarafından seminerler verilecektir.Ayrıntılar afişlerimizdedir.  

Nis

12/A sınıfı öğrencimiz BURAK ÇAYIR HAN okçuluk yarışmasında Samsun İl Birincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Davranışsal bağımlılıkla mücadele seferberliği faaliyetlerimiz belirtilen tarihlerde titizlikle gerçekleştirilmiştir.

Mrt

8 MART 2022 CUMA GÜNÜ PLANLADIĞIMIZ ANCAK KAR TATİLİ NEDENİYLE (21.03.2022) ERTELEDİĞİMİZ 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 107. YIL DÖNÜMÜ PROGRAMINI GERÇEKLEŞTİRDİK. PROGRAMA OKUL İDARECİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ KATILDI. DUYGUSAL ANLARIN YAŞANDIĞI PROGRAMA İLGİ BÜYÜKTÜ. ŞİİRLERİN OKUNDUĞU, DRAMALARIN VE KONUŞMALARIN YAPILDIĞI, SUNULARIN PAYLAŞILDIĞI PROGRAM İZLEYENLERDE OLUMLU İZLENİMLER BIRAKTI. PROGRAMIN KALICI OLABİLMESİ İÇİN FOTOĞRAFLAR ÇEKİLDİ.

Öğrencilerimizi hazırlayan Kadir Şahin hocamıza ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Mrt

12 MART İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜ DOLAYISIYLA OKULUMUZ KONFERANS SALONUNDA BİR ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ. PROGRAMA İDARECİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER KATILDI. MEHMET AKİF ERSOY'UN "ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN" DİYEREK DUA ETTİĞİ BÜYÜK BİR İNANÇ, AZİM, KARARLILIK VE MANEVİYAT NETİCESİNDE OLUŞAN MARŞIMIZIN KALPLERDEN DÜŞMEMESİNİ TEMENNİ EDERİZ. PROGRAMI HAZIRLAYAN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Mrt

Karayolu Trafik Güvenliği Nedir?    

Trafik güvenliğitrafikte ölüm veya ciddi biçimde yaralanmaları önlemek için kullanılan yöntem ve önlemlerdir. Trafik güvenliği, hız sınırları, herhangi bir madde etkisi altında araç kullanma yasağı ve trafik ışıkları ve kavşaklar gibi kontrol sistemleri gibi kuralları içerir.2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı ise 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi'nin mütemmim cüzüdür. Eylem Planı, ülkemizdeki trafik güvenliğinin geliştirilmesi amacıyla; 2021-2030 yıllarını kapsayan ve gelecek on yılda atılacak adımların yol haritasını oluşturan 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi'nde belirtilen stratejik amaç ve hedeflerin 2021-2023 yılları arasındaki ilk aşamada nasıl gerçekleştirileceğinin açıklanması, performans göstergelerinin tespiti ve Güvenli Sistem Yaklaşımı çerçevesinde kurumsal sorumlulukların ortaya konulması amacıyla hazırlanmıştır. Samsun Anadolu İmamhatip Lisesi olarak öğrencilerimize eylem planıyla ilgili bilgilendirme yaparak trafik güvenliği çalışmalarının  yaşanabilir çevreyi güçlendirdiğini vurguladık.

Ekm

 

 

Öğrencilerimizin şairleri ve şiirlerini tanıyarak sevgiyi, mutluluğu, kardeşliği, barışı vatan millet aşkını ruhlarının derinliklerinde hissetmelerini sağlamak. Evrensel değerleri farklı dünyaları şairlerin pencerelerinden keşfetmelerine olanak sağlamak. Şairlerimizi tanımak tanıtmak amacıyla   projemiz başlamıştır.

Ağu

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda aldığımız "OKULUM TEMİZ" Belgesini ,MEB Denetim Birimi tarafından yapılan denetim çalışması sonunda yeniledik.